Пресса о ВелоКвестеЧто пишут о Велоквесте  в СМИ:

Газета "Трудова Слава" написала статью после второй игры "Секретные материалы"

28.04.201 газета "Вісті"

«Велоквест» розпочав 5-ий сезон

Вп’яте у Борисполі відбулася досить цікава командна інтелектуально-спортивна гра «Велоквест». До будівлі міської ради з’їхалося близько 14 велосипедистів, щоб не просто проїхати вулицями міста, а вирішити логічні завдання маршруту, розгадати код, здійснити пошук об’єкта. На старті кожна команда отримала конверт із завданням і почала свій шлях до перемоги. Завдання для команд були у зовсім несподіваних місцях. Якщо гра тривала 8 годин, то можна зрозуміти, скільки витримки, скільки зусиль треба було докласти, щоб стати переможцем. «Для команди «Шнурки» результати змагань, — говорить капітан Оксана Петренко, — були несподівані. Адже у лабіринті змагань доводилося просуватися по хибному шляху, ремонтувати велосипеди, повертатися назад, користуватися підказками. Багатогодинна гонка виснажила всіх. Хотілося перепочити. Результат справді був несподіваний, оскільки до завершення гри ми не вірили у перемогу. А це сталося після того, коли були підраховані час та штрафні очки, а також бонуси. Команда «Шнурки» була переможцем «Велоквесту» 2009, тріумфувала вона і після першої гри 2010 року».

Перша із запланованих 6 ігор цього року, вважають організатори, пройшла успішно. Наступний старт «Велоквесту» відбудеться 23 травня.
Слід назвати організаторів «Велоквесту», які роблять усе можливе, щоб бориспільська молодь гуртувалася навколо хороших справ. Це Дмитро Шошин, Оксана Макаренко та Тарас Лесик.
От тільки непокоїть той факт, що у місті, переповненому автомобілями, немає спеціальних доріжок для велосипедистів. Та й що там казати про велосипедистів, коли тротуари для пішоходів на вулицях Борисполя є не скрізь. А отже, вирулюючи зі свого двору, велосипедист наражається на небезпеку.

Віктор Співак
Фото автораВпервые об игре написала газета " 7 Дней" ,  после игры "Врата АДА":

Велоквест у Борисполі

         Не один борисполець час від часу помічає групки велосипедистів, які мчать вулицями міста. В обличчях – рішучість, в очах – запал і ентузіазм. На наші запитання вони відповідають коротко: ми беремо участь у велоквесті. Хто ж вони, ці молоді люди? Спортсмени, велолюбителі чи шукачі пригод? Щоб з’ясувати це, ми звернулися до організатора велоквеста Тараса Лесика:
– Для Борисполя – це своєрідний «політичний прорив», – коментує Тарас, – адже у нас взагалі нелегко щось організувати.
– А як виникла ідея організації велоквеста?
– Все виникло спонтанно. У серпні на форумі www.boryspil.in.ua з’явилась інформація про планування вольворалліквеста, який мав проходити у Бориспільському районі. Взяти участь у автоквесті я, на жаль, не міг, і тому вирішив організувати велоквест.
– Це було минулого літа?
– Так, це було у серпні 2006 року, а 23 вересня ми провели перший велоквест на честь трагічно загиблого напередодні велосипедиста Ігоря Стрижакова.
Перші завдання були не дуже складними.
– А хто займався їх розробкою?
– Розробкою завдань, друком матеріалів, пошуком агентів, підготовкою загального пікніка – організацією всього займався я. Хоча бажаючих взяти участь було небагато – лише 5 чоловік – усім дуже сподобалось. Покатались, розважились, отримали масу задоволення – захотілось ще! Потім було ще 2 квести: навесні та влітку. А сьогоднішню гру організували Дмитро Шошин та Михайло Нестеренко – учасники команди «Отщепенцы», квестери-піонери.
– Скажіть, чи відрізнятиметься сьогоднішня гра від попередніх трьох?
– Так, вона буде зовсім інакшою. Попередні три були зроблені як цікаві прогулянки, а ця гра – тематична. Тут учасники гратимуть ролі монстрів або десантників. Їм на шляху траплятимуться агенти, які також є представниками монстрів або десанту. Від гравців вимагатиметься не лише фізична витривалість та інтелект, а й неабиякі акторські здібності. За словами Дмитра, швидкість у цьому квесті грає не найважливішу роль. Для перемоги важливо «думати, аналізувати, вміти читати між рядків».
– А скільки команд бере участь сьогодні, і яка тривалість гри?
– Сьогодні беруть участь 8 команд: “Tazmaniya”, «Сумасшедшие черепахи», “IDDQD”, «Утомленные пивом», “Demix”, «Гламур», “KLM” і «Пропавшие без вести». Гра розрахована на 4-5 годин, щоб отримати достатнє фізичне навантаження, тобто проїхати 40-50 км, не більше.
– Наскільки я зрозуміла, квест являє собою послідовність завдань у формі загадок, ребусів і головоломок, які треба виконати за найменший проміжок часу.
– Так, на старті кожна команда отримує конверт із завданням – загадкою, розгадавши яку, квестери з’ясовують місце наступної зупинки. Там вони зустрічають агента, який за якусь невеличку послугу дає команді конверт із наступним завданням. Так, гравцям доводилось купувати квіти для агентів, читати вірші, зображати мімів.
– Цікаво. А які завдання найбільше сподобались квестерам?
– Чомусь усім дуже сподобалось завдання під назвою «Метро для їжаків». Біля комбікормового заводу є газова заправка, там знаходиться невеликий тунель. У цьому тунелі потрібно було знайти код, необхідний для продовження гри. А ще часто згадують «Посвяту в рицарі». Гравці повинні були зробити наступне: у парку знаходився агент з мечем, який вимагав від квестерів відшукати даму серця, яка б посвятила їх у рицарі. Хлопці були змушені просити перехожих дівчат зіграти роль прекрасної дами. Ось так.
– Чи плануєте організовувати велоквести надалі?
– Так, поки є ентузіазм і бажаючі.
– Що потрібно, аби взяти участь у грі?
– Бажання та велосипед. І ще учасникам доводиться робити невеликі внески на організацію гри та пікнік на фініші. Пікнік після закінчення гри – це дуже цікаво. Тут можна поділитися враженнями, провести час в компанії, де відчуваєш себе «своїм серед своїх».
– Для участі у грі потрібно якось реєструватись?
– Так, потрібно зареєструватись у нас на сайті www.vq.boryspil.in.ua. Там можна знайти інформацію про квест, правила гри, фото учасників з попередніх велоквестів.
– Чи маєте спонсорів для проведення гри?
– Ні, спонсорської допомоги нам ще не пропонували.
– А що отримує переможець?
– Враження. Той, хто лише один раз візьме участь у квесті, ще потім три дні перебуває під величезним враженням! Є таке висловлювання: «Квест – це гра, гра – це відхід від реальності, а гра у квест – це життя, сконцентроване у десятки разів». Кожному раджу спробувати.

Юлия Наконечная


  


Газета "Вісті" 17.04.08

 

Бориспільський велоквест Сильний зустрічний вітер не дає їхати далі. Звідки він узявся! Десь тут має бути фініш, але нічого не видно. Втома вже дає про себе знати. Позаду майже чотири десятки кілометрів вулицями міста. З’являється думка: «І навіщо мені ці кляті перегони?» Але невдовзі всі сумніви відкинуто — ми на місці.
Нелегким виявився п’ятий бориспільський велоквест, що відбувся минулої суботи. Цього разу гра мала назву «Слідами доктора Борменталя» й була побудована за мотивами «Собачого серця» М.Булгакова.
Весняного дня на старт вийшло сім команд — близько двадцяти учасників. Організаторами виступили Тарас Лесик, Михайло Нестеренко та Дмитро Шошин. Ця тематична гра проводиться в Борисполі вже два роки. Взяти участь у велоквесті може кожен.

Що ж таке велоквест? Це перегони, що включають логічні завдання командам, учасники яких пересуваються на велосипедах.
Організатори дають завдання знайти зашифровані місця з об'єктом, на якому нанесені кодові слова. На початку гри команда отримує пакет з документами, де викладені подальші інструкції що, коли і як потрібно робити. Все в цій грі взаємозв'язане і є логічним ланцюжком. Виграє та команда, яка перша дійде до фінішу і виконає всі завдання. За невиконані додається штрафний час.
Старт був даний на Привокзальній площі після закінчення реєстрації учасників та проведення короткого брифінгу. Стартували команди з інтервалом у п’ять хвилин. Цього разу любителі активного відпочинку в пошуках завдань побували і на території лікарні, і навіть на кладовищі.
Закінчились чотиригодинні змагання на околиці Борисполя, де втомлені, але задоволені велосипедисти могли помилуватися літаками, що злітали та сідали на смуги аеропорту в променях сонця, що заходило. Перемогу здобула команда «Курителі Карбону». Хлопці отримали почесні грамоти та по пляшці шампанського, яке вибухнуло піною і ще більше додало настрою.
У велоквесті важливою є сама участь. Це можливість провести кілька годин на велосипеді у колі однодумців замість того, щоб дивитися вдома телевізор. Ну а кульмінацією зустрічі став веселий пікнік.
В організаторів та учасників є багато планів. Всім хочеться грати частіше, піднявши при цьому бориспільський велоквест на якісно новий рівень — залучивши спонсорів та запросивши ще більше ентузіастів інтелектуальної велосипедної їзди. Можливо, міській владі теж варто приділити увагу велоквесту. Адже простіше та ефективніше не проводити агітацію проти наркотиків та шкідливих звичок, а всіляко підтримувати отакі ініціативні групи молоді, де здоровий спосіб життя є природним.
Дізнатись про бориспільський велоквест більше можна на сайті http://www.vq.boryspil.in.ua/

Сергій Кручинін


Трудова слава №53-54 (11760) Субота 12 квітня 2008 року.